19 Temmuz 2010 Pazartesi

Garanti Koza ve Akiş'e Açık Mektup


Başta Garanti Koza olmak üzere Akkoza proje yönetimi tüm uğraşlarımıza rağmen müşterilerinin beklentilerinden uzak gayretlerini, aksak iletişimini, ben yaptım oldu tavrını sürdürmektedir. İzninizle, Garanti Koza ve Akiş'e birkaç soru yönelteceğiz:

Sayın Yetkililer,

Aylardır yanıtlamadığınız her sorunun size katlanarak döneceğini neden anlamıyorsunuz?

Akkoza 1 ve 2 sahipsiz midir? Neden Garanti Koza, Koza Şehir müşterileriyle yaza merhaba diyip barbekü partisi düzenlerken bize doğru düzgün bir açıklamayı bile fazla görmektedir? Biz Koza Şehir'lilerden daha mı az para ödedik? Bize bu evleri bedavaya mı verdiniz?

Akiş yönetimi Akbatı'yla; Garanti Koza yönetimi Koza Şehir'le ilgilenirken Akkoza 1 ve 2'yle kim ilgilenmektedir? Aranızda bu etapların müşterilerinin haklarını koruyan, bizi temsil eden, bizim için ter döken bir Allah'ın kulu yok mudur? Varsa neden bizimle köşe kapmaca oynamaktadır? 

Neden Akkoza 1 ve 2'deki gelişmeleri gün be gün takip edebileceğimiz bir site açmıyorsunuz? Akiş, Akbatı için kamera koyup iPhone uygulaması yazdırabiliyor da, oraya üç kamera daha koyup Akkozalılara hizmet vermeyi akıl edemiyor mu? O akıl ediyor da, Garanti Koza mı kabul etmiyor veya umursamıyor? Bu ne yaman bir çelişkidir?

Bir ürünün satış sonrası hizmetlerinin olması gerekmez mi? Müşterilerinizi nasıl bu kadar ihmal edebiliyorsunuz? Bizi nasıl bilgisiz bırakabiliyorsunuz? Biz iletişim çağında yaşıyoruz. Siz hangi çağda yaşıyorsunuz? Size işinizi biz mi öğreteceğiz? 

Sizin yüzünüzden fazladan kira ödemek zorunda kalan ve zorlanan müşterilerinizin o gecikme tazminatlarına şu anda ihtiyacı var. Neden hangi bahara kaldığını bile açıklamadığınız daire tesliminde mahsuplaşma inadınızdan vazgeçip, tazminatlarımızı her ay hesaplarımıza yatırmıyorsunuz? 

Neden imalatların bina bina hangi aşamada olduğunu, hangi fazın tesliminin hangi tarihe ertelendiğini sitelerinizden ilan etmiyorsunuz? Neden bizzat biz daire sahiplerine bildirmiyorsunuz? Tebligat adreslerimizi mi kaybettiniz? 

"Biz bu işin altından kalkamadık. Teslimatlar 2012'ye kaldı," yazın, tazminatlarımızı peşin ödeyin, sonra ne halt ederseniz edin. 

Olmadı, "Bu işi hiç beceremeyeceğiz, dava açan hakkını alır, açmayan avucunu yalar," yazın. Onu da bilelim ki zaman kaybetmeden toplu davalarımızı açalım. Bunu bile söylemeyip bizi neden peşinizden it gibi koşturuyorsunuz? Biz bu muameleyi hak etmek için ne yaptık? Hangi sorumluluğumuzu yerine getirmedik?

Rica eden 1. faz müşterilerine e-posta ile yolladığınız, hukuki bağlayıcılığı meçhul, tek imzalı pdf mektuplarda "Konutun teslimini, yağışların mevsim normallerinin çok üzerinde olması sebebi ile ertelemiş bulunmaktayız," cümlesiyle kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz? Dürüstlük erdem değil midir? O belgeye imza atan siz beyefendi, yüzünüz hiç kızarmıyor mu? Lütfen kendi kendinize sorun, buna değer mi? 

Bu hepimiz için devasa bir zaman kaybı değil de nedir? Kaybettirdiğiniz zamanı geri döndürebilecek misiniz? Binlerce insanın planlarını ötelerken, aylarını israf ederken geceleri nasıl uyuyabiliyorsunuz? Biz sizin yüzünüzden uyuyamıyoruz. 

Saygılar,

Akkozalılar4 yorum:

 1. arkadaşlar öncelikle mağduriyetinizden dolayı çok üzüldüm allah herkese sabır versin. bende bu projeden mart 2012 teslim taşerondan 145 bine brüt 77 m2 daire buldum ve almayı düşünüyordum. Bu yorumları okuyunca çok şaşırdım. Bana daire almamı tavsiye eder misiniz? En azından inşaat şirketi sizi bilgilendiriyordur şu an için projede sorunun devam ettiğini düşünüyor musunuz? 2. etap 2012 mart ayına yetişir mi? İnşallah en kısa sürede mutlu bir şekilde evlerinize kavuşursunuz.

  YanıtlaSil
 2. Tebernüş Bey'in de dediği gibi, fiyat iyi ama müşterilerin gözünde Garanti Koza'nın kredisi çoktan tükendi. Bence teslimi bekleyip, ellerinde kalan daireleri kendi şirketleri olan Realty World'ten aşağı yukarı bu fiyatlara almak mümkün olacaktır. AKKOZALI

  YanıtlaSil
 3. Merhaba arkadaslar. benim de garanti koza akiş adi orataklığına ait bu projede dairem var ve halen teslim edilmedi. Konutların teslime uygun olmadığına dair mahkemeden tespit yaptırdım ve gerek cezai şart gerekse de mahrum kaldığım kira bedelleri için dava açtım. Yaptırdığım tespite ilişkin bilirkişi raporunu isteyen ulaştırabilirim. mail adresin volkangokcen@hotmail.com saygılar

  YanıtlaSil
 4. Merhabalar
  Garanti koza vermiş olduğu sözleri yerine getirmiyor.
  Konutları teslim alan arkadaşlara birlikte hareket etmeyi öneriyorum.
  Bize söz verilen sosyal tesislerden hiç biri yapılmadı
  Hastane ve okul projeleri ertelenip duruyor. Bu durum kaonutların kira ve satış değerlerini çok düşürüyor. Ben kendi adıma protesto ettim ama polis çağırıp tehdit ettiler
  birlikte hareket etmek için mail adresim: akkozamagduru@gmail.com üzerinden yazışabiliriz
  Kenan sönmez

  YanıtlaSil