Akkoza Mağdurları Anlatıyor

Yaklaşık 3 yıl önce satışa sunulan, 1600'den fazla insanın Türkiye'nin en güvenilir firmaları yapıyor diye dairelerini satın aldığı Akkoza Evleri zamanında teslim edilmemiştir. Mağdurlara şifahen verilen bilgiler oyalama taktiğini anımsatmaktadır. Sözleşmede belirtilen aylık 500 dolar gecikme tazminatı ödenmemiştir. Şantiyede çalışma yok denecek kadar azdır. Dairelerin ne zaman teslim edileceğine dair açıklama yapılmamış, hak sahiplerine resmi bir bildirimde bulunulmamıştır.

Bu sayfa özel olarak, mağduriyetini dile getirmek isteyen Garanti Koza ve Akkoza mağdurlarının yorumları için ayrılmıştır. Blog'un diğer sayfalarında olduğu gibi, burada da yaptığınız yorumlar en kısa süre içinde yayınlanacaktır.

62 yorum:

 1. 2008 başında eşimle Akkoza 2. etaptan daire satın aldık. Banka kredisi ödüyoruz. Evimizin teslim edilmesine 3 ay kaldı. Daha binanın otopark katlarının betonu atılıyor. Hürriyet gazetesine 1 sene gecikme var demişler ama bize mektup gönderip bildirmediler. 1. etaptakilere 5 aydır gecikme tazminatlarını ödemiyorlar. Murat Binark 30 ağustosa teslim edeceğiz demişti. Şimdi bu sözlerini de unuttular. 1. etapta teslimatlar eylülde başlayacak, aralık ayına kadar sürecek diyorlar. Yarın da 2011 nisanda başlayacak, temmuza kadar sürecek, diyebilirler. Sözlerine nasıl güvenelim? En yetkili ağızlarının söylediği söz bile tutmuyor.

  Ne havuzlardan, ne okuldan, ne hastaneden haber var. Temelleri bile kazılmadı. Yan tarafta Akbatı alışveriş merkezi ve konutları tam sürat çalışıyor. Bizden iki sene sonra başladılar. Bizden önce bitirip teslim edecekler galiba. Bu arada Garanti Koza ne yapıyor? Ne yapmaya çalıştıklarını anlayan varsa söylesin.

  YanıtlaSil
 2. Dikkatinizi çekerim.Şu tarihte bitecek diye bir zaman verilmedi.Basında çıkan haberlerin hiç bir önemi yok.Bize yazılı ve imzalı yazı verilmeli.

  Ayrıca bir konu daha var..Sözleşmemizde sadece garantikozanın değil AKİŞ dinçkök grubunun da imzası var.Ortaklık yüzdesi bizi ilgilendirmez.Mahkemede her iki şirketten de hesap soracağım.

  Akkozazede...

  YanıtlaSil
 3. Birşeyler yapılmalı ya da yapılabilmeli, bu kadar kolay olmaması gerekiyor. Hukuksal sürece birlikte ve kararlı bir şekilde girilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hiçkimse beni kendi paramla rezil edemez, bu ne kadar onur kırıcı birşeydir kabul etmek mümkün değil. 2.etap dairem var ve hakkımızı savunmak için her türlü aksiyona varım...lütfen sizlerde duyarlı olun, bizde çalınan sadece paramız değil çünkü!!!!

  YanıtlaSil
 4. garanti kozadan iyi niyetli bi yaklaşım beklemeyin, davanızı geç olmadan açın... yönetim planını isteyin, havuz v.b sosyal tesisleri kendi üzerlerine tapulamışlardır... ayrıca yönetimi de kendi şirketlerine alıyorlar, yöneticiyi de bütçeyi de kendileri yapıyor... satmadıkları daireleri temsil ederek oy çoğunluğu sağlıyorlar... bir de yakınızdaki 154 kw lık yüksek gerilim hattı ciddi sağlık sorunları oluşturabilir. yine hemen yakınızdaki doğa termik santrali ses, gürültü, radyasyon, v.b zararlarını etüd edin...

  YanıtlaSil
 5. Ben de 3 sene once Garanti Koza'nin Ispartakule evlerinden ev almistim, Akkoza'da yasanilan surecin aynisi disinda vaziyet plani ve proje tamamen degistirildi.

  Ben 2 sene once projeden tum parami alarak cikabildim ve o zamandir takip etmiyorum. Ispartakule'nin akibetini bilmiyorum ama sanirim hala 1 civi bile cakilmadi.

  Yalan soylemek ve musterilerini aldatmak bu sirketin genel politikasi olmus cok yazik.

  YanıtlaSil
 6. Ispartakule teslim edildi. Dairelerin çoğu doldu. Yolu da yapıldı ama Garanti Koza önce her müşterisini bir kez mağdur ediyor. İnsanlar sesini yükseltmeye, dava açmaya başlayınca başta yapması gerekeni 1-2 yıl sonra lütuf gibi yapıp "Bakın ben size hizmet yaptım" diye geriniyor. Hangi şirket, müşterisini mağdur etmeyi alışkanlık haline getirir? Yanıt: Garanti Koza.

  Aklınız varsa Garanti Koza projelerine maketten girmeyin. Teslimatı bekleyin. Ellerinde kalan daireleri kendi şirketleri olan Realty World üzerinden yüzde 30-40 ucuza satıyorlar. Hazır teslim daireyi daha ucuza alın, sinirlerinizi boşuna yıpratmayın, 3 senenizi Garanti Koza'nın saçmalıklarıyla israf etmeyin.

  YanıtlaSil
 7. biz 1. kisimdan daire aldik. 3 adet. Adamlar bize dairelerin hepsinin un yuze baktigini soylediler. ama paralar yatirilip belgeler alininca fark ettikki birtanesi arkaya bakiyor. Bu birinci kazik.

  Ikinci kazik ise park yapilicak denen yerede bunlar daire yapicaklarmis. Satinca newyorktaki park gibi olucak demislerdi.

  Ucuncu kazik,

  Onumuzdeki binalarin kucuk katli olmasi lazim. ama adamlar gokdeleni dikecekler.

  Para bukadarmi tatli gelir arkadas. Bu kadar kazik atilirmi.

  YanıtlaSil
 8. bu proje asla makette anlatıldığı gibi tamamen teslim edilemez..çünükü firmanın zihniyeti,ticari bakış açısı insanları kazıklama üzerine kurulmuş..hukuki olarakda açılan davalara ne gerekçe öne sürülüyor biliyormusunuz;ekonomik kriz..yersen..parayı üç yıl önce al ..ye, başka işlerde kullan.kriz diyerek işin içinde sıyrı..bu prıjeye para yatırmakla ne büyük aptallık etmişim..

  YanıtlaSil
 9. ben de aldığımı zannettiğim 2 adet dairemin tarif edilen cephenin tam tersi olduğunu imzaları atarken gördüm bilgisiz personel ve satış esnasın da yapılan gerçeği yansıtmayan konuşmalar bende garanti koza firmasına karşı son derece güvensizlik yaşattı...!

  YanıtlaSil
 10. Biz de 2. etap dairemizi 2009 Temmuz'da satin aldik. Ne zaman teslim edilecegi hakkinda en ufak bir fikrimiz yok. Bir de bize satin alirken, butun kat maliklerinin Club Istanbul'dan ucretsiz yararlanabilecegini soylemislerdi. Ama simdi goruyorum ki dairemizi bu sene teslim ederlerse opup basimiza koymamiz lazim. Bu yaptiklarinin adi, alenen dolandiriciliktir.

  YanıtlaSil
 11. Akkoza hakkinda olumsuz yorum yazan kisilerin motivasyonunu anlamak imkansiz. Satin aldiginiz emlagi neden kotulersiniz be plansizlar!! Tam tersini yaparak daha fazla musteri cekmek varken, burada olumsuz bir suru yorum yazip durun!!

  YanıtlaSil
 12. AKKOZA 1.ETAP TESLİM TARİHİ 2011 KASIMI RAHATLIKLA BULUR ÇÜNKÜ ŞANTİYE YÖNETİMİ OLDUKÇA ZAYIF GÖRÜNÜYOR

  YanıtlaSil
 13. BİZDE GARANTİ KOZA MAGDURLARINDAN BİRİSİYİZ ÜSTELİK BİR TANE DEGİL ALTI TANE DAİRE ALDIK KOZADA MUKEMBEL BİR POLİTİKA VE KANDIRMA TİYATROSU DÖNMEKTEDİR TİCARİ KONUDA KİM KOZAYA GİRDİYSE MAGDUR OLMAK ZORUNDA OLMUŞTUR. SATIŞ ELEMANLARIYLA İNSANLARA OLMADIK OYUNLARLA TİYATROLARINI SERGİLENMEKTEDİRLER.BU OYUNLARA ALDANIP BURDAKİ TİCARETLERE KANIP SAKIN TUZAKLARINA DÜŞMEYİN BAŞ AKTÖR MURAT BİNNARK OYUNCU ŞÜKRÜ İLKER TİCARETLERİNE GÜVENİP ALDANMAYIN BİZİM GİBİDE OLMATIN DAVAMIZ AÇILMIŞTIR HAKKIMIZI SAVUNACAGIZ..

  YanıtlaSil
 14. akkkoza'da güncel durumu biliyor musunuz arkadaşlar? avm açılıyor eylül 2011 sonunda. bunu hergün önünden geçerken gözle görülür biçimde takip edebiliyorum, ama daireler ne durumda acaba?

  YanıtlaSil
 15. AKKOZA BU GİDİŞLE 2013 Ü BULUR. ŞANTİYEDE HUMMALI BİR ÇALIŞMA YOK. ŞİRKET TAŞÖRENLERİNE ÖDEME YAPAMIYOMUŞ. ONLARDA DAİRE ÖNERİSDE BULUNUYORMUŞ. İNŞAAT GENE DURMA SEVİYESİNDE İLERLİYOR.. GEÇMİŞ OLSUN HEPİMİZE..

  YanıtlaSil
 16. Sayın Mağdurlar
  Sızlanmayın hakkınızı arayın. Ben Garanti kozaya açtığım davayı kazandım. Ödediğim 72.000.TL'yi 96.000.TL olarak geri aldım. Ödenmemiş senetlerimi de iptal ettirdim. Türkiye muz cumhuriyeti değil. Yasalar var hakimler var. Yol yordam bilmiyorsanız bir avukata gidin danışın. Ayrıntılı bilgi ve örnek karar istiyorsanız bana yazın. Adresim kucuksuslu@isbank.net.tr. Saygılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mahkeme kararını bizimle de paylaşırsanız sevinirim.

   Sil
 17. AKKOZA'nın zamanında bitmemesi bir yana, 4 yıl önceki satış fiyatları dudak uçuklatan seviyelerdeydi.

  Projenin yerinde daha sadece satış ofisi varken, fiyatları incelediğimde, "insanlar bu fiyatlara bu evleri nasıl alıyorlar" diye kendime sormuş idim ?

  Hesap yapmadan o daireleri alanlar, şimdi daireleri aldıkları fiyatın %30 ı altına satabilecekler.

  Kiraya verenler, komik kiralar alacaklar.

  Daireleri yatırım amaçlı alanlar, asıl proje bitip te satmaya, kiralamaya çalıştıklarında mağdur olacaklar...

  YanıtlaSil
 18. Merhaba,
  Dava açanların davaları ne kadar sürüyor bu konuda bir bilgi vermeniz mümkün mü?
  Ayrıca dava açıp da kazananlar örnek kararları burada paylaşabilirler mi?
  bende dava açtım fakat 6 ay geçti daha doğru dürüst bir ilerleme olmadı.
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 19. akkoza mağduruyum alın teriyle kazandığımız paramızı bu firma sahipleri yetkilileri insafsızca ve futursuzca değerlendirirken bizleri ciddi anlamda mağdur etmektedirler.bununla ilgili mağdurlar olarak bir araya gelip kamoyu oluşturmamaz gerekir ve gerekirse yargıya gitmemizin hak arama zemini oluşturmamızın çok iyi olacağını düşünüyorum... irt

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben hala tapumu alamadım evin faturasını kesip yollamışlar, ama tapu yok davamı açtım

   Sil
 20. izmirde oturuyorum ve bugün akkoza çalışanı bir satış temsilcisi cepten bana ulaşarak 'kredi ile alınan ancak ödenemeyen evlerin uygun fiyatlar ile satıldığını , müşteri oluup olamayacağımı sordu.İş yerinde bol bol inceledim projeleri.Ancak İZMİR de olmam nedeni ile incelemeler google üzerinde kaldı.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden TEŞEKKÜRLER..İletişim için : egeteam35@hotmail.com

  YanıtlaSil
 21. Garanti Akkoza ile ilgili elinde mahkeme kararı olan varsa lütfen yayınlasın. Bu şekilde garanti akkoza mağdurlarının mağduriyetleri hiç olmazsa biraz giderilmiş olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben onlara ihtar cektirdim...avukatim araci oldu....sonrada avukatimi sirkete davet ettiler ve gecikme parasi olarak 1000 tl teklif
   ettiler...sonunda da 3,000 tl verdiler....yani avukata 1,500 tl vererek 3,000 lirami kurtardim. Avukatim arastirmisdi...cok dava eden var...ve davalari Garanti koza insaat kaybediyor !!!


   Sil
 22. AKKOZA Evlerinden satın almak isteyenler önce bir oturanlara sorun, yaşadığımız sorunları görün.Yaklaşık sekiz aydır oturuyorum.Evin ısınması mümkün değil.19 dereceyi geçmedi ısı.Pencere kenarları sakat,bütün camlardan su akıyor.Pencere altları ve kenarlar çürüyor.Camları silmek mümkün değil. Altı aydır tamir ediyorlar.Halen çözüm bulunamadı.Dıştan mantolama yok.Güya içten mantolama yapmışlar.O da sadece alçı sıva.Her yerden alçılar patlayıp küfleniyor.Elektrik şantiyeye bağlı.Su ise tankerle taşınıyor.Doğalgaz parası henüz gelmedi.Utanmadan bir de benden para mı alacaklar?Mutfak dolapları yetersiz.Banyoya çocuk lavabosu koymuşlar.Temizlik hizmetleri hiç yok.Apartman pislik içinde.İki asansör çalışmıyor.Yük asansörü ile inip çıkıyoruz o da pislik içinde.Siteye giden yol çamur içinde.Otopark hizmetleri henüz tamamlanmadı.Orası da pislik içinde.Katlar temizlenmediği için kapımın önünü ben temizliyorum.Hizmet olarak sadece çöp alınıyor.258 lira aidat ödüyoruz.Yönetimi henüz görmedik.Sadece para tahsil ediyorlar. Bir dünya para ödedim üç yıl daha ödeyeceğim,kredi borcum var.Beş para etmez sözde Akkoza Evlerine talipseniz eğer lütfen bunları okuyun. Evime misafir kabul edemiyorum.Zaten gelen yakınlarım da ev çok soğuk olduğu için bir daha gelmedi.Aldığıma bin pişmanım. Proje müdürümüz çok ilgileniyor ama sanırım onun da yapacağı bir şey yok.Çünkü bana göre pimapenlerin yenilenmesi lazım.dıştan mantolama lazım.Evin içinde de estetik lazım.Patronlar neredesiniz?Bir gelin uğrayın eksiklikleri görün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ,

   Yaşadıklarınız gerçekten çok ciddi problemler.
   Yazdıklarınızın üzerinden 1,5 sene geçmesi projede ne tip sorunları çözüme kavuşturdu , ya da kavuşturdu mu ?
   Hala ısınma problemi var mı ? Ayrıca projedeki ev sahipleri tapularını alabiliyorlar mı ? Tapu problemi mevcut mu ?
   Yeni evlenecek bir çift olarak , bize bu projeyi bu yıl sonu için önerir misiniz ?
   Nelere dikkat etmemiz gerekli , bilgilendirmenizi rica ederim.

   Sil
 23. GARANTİ KOZA İNŞAAT SAN. TİC. A.Ş. MAĞDURLARININ DİKKATİNE !
  GARANTİ KOZA İNŞAAT A.Ş. SATIŞINI YAPTIĞI İNŞAATLARI ZAMANINDA BİTİRMEDEN NATAMAM İNŞAATLARINI GECİKME TAZMİNATINDAN KURTARMAK İÇİN HAK SAHİPLERİNE İSKAN ALMADAN TESLİM ETMEKTEDİR.
  GARANTİ KOZA İNŞAAT A.Ş. 3194 SAYILI İMAR VE 4708 SAYILI YAPI DENETİM YASASINI İHLAL ETMİŞTİR.KOZA MAĞDURLARI ANLATIYOR İNTERNET SİTESİNDE 6 NİSAN 2013 TARİHİNDE MAĞDUR BİR ARKADAŞIMIZIN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR GERÇEĞİ AYNEN YANSITMAKTADIR. YAPILARIN ISI VE SU YALITIMI, ÇEVRE VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE İSKAN BELGESİ OLMADIĞINDAN ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ BAĞLANTILARI YAPILMAMIŞTIR, DAİRE SAHİPLERİ ŞANTİYE SUYU VE ELEKTRİĞİ KULLANMAKTADIRLAR.
  SAYIN MAĞDURLARA DUYURULUR, İSKANI ALINMADAN DAİRE TESLİMATI YAPILMIŞ OLAN MAĞDUR ARKADAŞLARIMIZ AŞAĞIDAKİ TELEFONLARDAN BİZE ULAŞABİLİRLER, ONLARIN TEKNİK VE HUKUKİ HAKLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZI DUYURUYORUZ.
  İLETİŞİM: 0539 238 57 27 - gokhantopal57@hotmail.com

  YanıtlaSil
 24. Garanti koza dan ev alıp mağdur olan arkadaşlar birlikte hareket etmeyi öneriyorum
  Mahkeme yolu mutlaka denenmelidir ancak bu süreç 2 yıla kadar uzayabiliyor. Bir yandan mahkeme yolu ile hakkımızı araken öte yandan birlikte hareket edip şirkete baskı uygulamalıyız.
  Bize söz verilen sosyal tesislerden eser yok, hastane ve okul bir hayal gibi görünüyor.
  Bu durum konutların kira ve satış değerlerinde önemli kayıplara yol açıyor
  ben şirket önünde broşür dağıttım ancak polis engelledi, bunu sürdüreceğim çünü YASAL HAKKIMZIN KULLANILMASINA POLİS ENGEL OLAMAZ, AKKOZA YÖNETİCİLERİ BİZ MAHKEME KAYBETMEYİZ DİYE TAHDİT EDİYORLAR.
  Birlikte hareket etmek için
  telefon numaram 05324111655
  email: akkozamagduru@gmail.com
  Kenan sönmez

  YanıtlaSil
 25. merhabalar 2014 martin ilk veya 2. haftasi akkozadan ev kiralamak istiyorum. 2+1 veya 3+1 minimum 2 yil oturucam kiralamayi dusunenleriniz varsa ie.cicekdagi@gmail.com veya 05332818674 bana ulasirlarsa sevinirim. il disinda oldugum icin buradan sizlere ulasma gereksinimi duydum. Yardimlarinizi bekliyorum

  YanıtlaSil
 26. DANIŞTAY DİYORKİ ;
  YAPI KULLANMA İZİN TARİHİNDEN ÖNCE SATIŞ ;
  Yapı kullanma izin tarihinden önce satışı yapılan bağımsız bölümlerin teslim tarihinin yapı kullanma izninin verildiği tarih olarak dikkate alınması gerekir.
  Danıştay 3. dairesi , 28.04.2011 Tarİh E.201/681,K. 2011/1422
  Akkoza Mağdurlarına Duyrulur , Danıştay kararına göre , Yapı kullanma izin belgesi verilmeden satış yapılması mümkün değildir. Yapı kullanma izin belgesine alamayan mağdur arkadaşlar haklarını bu yönde de arayabilirler.
  gokhantopal57@hotmail.com

  YanıtlaSil
 27. Akkozadan ev almaya kararliydim ama burdaki yorumlari okuyunca hemen hemen vazgectim.
  Burda yasanan butun sorunlar hala gecerli mi??
  Isı problemi ? yonetim?? su problemi?? sosyal tesisler??
  ne durumda. yardimci olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arkadaşlar bende bu gün itibariyle defne blokları nda penthouse daire almaya karar verdim hatta prensipte anlaştık ama şimdi okuyorum şantiye suyu ısınma sorunu derken kafam çok karıştı cidden şu anda oturanlar varsa burda cevap verebilecek sorunlar aynen devam ediyormu almasammı

   Sil
  2. alamyı düşünen birisi olarak 2014 yılında hala bu sorunlar devam ediyor mu ?

   Sil
  3. Sorunlar devam ediyor herkes sikayetci ozellikle yonetim berbat. Ancak cok paraniz varsa ve bir beklentiniz yoksa gelecege yatirim icin alinabilir

   Sil
 28. TÜM ALICILARIN DİKKATİNE BUNDAN SONRA AKKOZA DİYE BİR ŞEYSÖYLEMEYİN BEN KENDİSİNDEN HİÇBİRŞEY ALMADIM AMA BENİM 700BİN TLMİ YEDİ SAYGILAR SUNARIM

  YanıtlaSil
 29. Merhabalar, Akkoza ile ilgili şu sitede yazılanları gördüm. http://koza.blog.com/ bunu doğrulayabilecek kimse var mıdır ? Bu bilgiler güncel midir ? Teşekkürler

  YanıtlaSil
 30. Merhaba,
  Akkoza' dan 3+1, kapalı mutfak, AVM gören daire KİRALAMAK istiyorum...
  GSM: (0533)0308030 MUSTAFA

  YanıtlaSil
 31. Teslimat sonrası ve yönetim şaka gibi olmaz böyle kalitesizlik basitlik hiç bır şey yapmıyorlar

  YanıtlaSil
 32. eğer sağlam sinirlere sahip değilseniz, yönetimdeki yetkililerle, teknik elemanlarla ve güvenliklerle her an kavga edebilirsiniz. 3 kat bomboş otoparka yer yok diye misafir almayan, her gün sigorta atıyor şikayetime " sigorta atmış" diye çözüm getiren, güvenlikleri hic bir zaman yerinde olmayan, dairenin brüt alanına dahil olan depomun ıcıne sıcılmıs (evet gercekten bir insan gorunumlu hayvan "sıcmıs") bir site burası.

  YanıtlaSil
 33. Akkoza dan dort yil nerdeyse once alinan bir bucuk yil gecikmeli teslim edilen ve hic bir ev duzenlemesi olmayan camlardan sular duvarlardan sular akan dört odali evin ikisi full kuflenen bir evde oturuyoz.ve hic bir yetkili derdimize care olmayinca mahkemeye bas vurduk.Kim ne alacaksa önce cevreden sorun sorusturun oturanlardan sorun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynı problemi yasiyoruz . yonetime gittigimizde biz sadece cevreden sorumluyuz dedi. bu nedir dedim peyzaj ve guvenlikmis. sizin zaten 4 yilk gecti evinizin garantisi bitti dediler. ama bu insaat sirketinin hatasi ve yapıdan olusan bir defo , biz sikayet ederken yonetime bir suru sikayet geldi araplarin banyosu bilmem kimin evleri, bir suru ev yagmur yaginca akiyor. Sinir sahibi oradan ev almak.

   Sil
 34. Sayın Adsiz 3 kasim 2014 15:12 gecen sene ev aldim ve bu evde hic oturulmadi. Balkonlardan ve pencerelerden sizma var , yonetim biz bu islere karismayiz sadece cevre duzenlemesi ve guvenlik isine bakariz diyor.Inanilmaz ilgisiz hayatimda boyle bir yonetim gormedim. Basit bir apartmanda bile cozum bulacaginiz soruna akkozada bulamazsiniz. yuzme havuzu spor tesisi olmamasina ragmen cidden bu kadar yuksek aidati nereye verdiginizi sorgularsiniz.

  YanıtlaSil
 35. Yaklaşık 1,5 senedir Akkoza Açelya bloklarda yaşıyorum. Ne işlevsel ne de yönetimsel hiç bir sorunla karşılaşmadım. Isınma, su vs. gibi sorunlar zaten yok! Yönetimde ki arkadaşlar da işini düzgün yapıyor. Bir keresinde incir çekirdeği kadar bir sorun bildirdim telefonum 1 hafta susmadı. İnsanları yanlış yönlendirmeyin!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sayon adsiz 30 kasim 2014 . o yonetim birkez bile bizi aramadi, ustelik ev sahibiyim!! ve kac dilekcem var.

   Sil
 36. Yorumlar için gerkese çok teşekkürler. Dün gittim daireleri gezmeye. Çok fazla boş daire var. İnternetteki fiyatlara aldanmayın. Gidin görün fiyatları taban yapmış iyice. Ama buradaki yorumlardan sonra aklırmıyım? Asla. Ne toplu ulaşım var, ne doğru düzgün sosyal alan. Alışveriş merkezine sosyal alan diyorsanız başka tabi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. adsiz 4 ocak 2015 bence birde yan tarafta babacan fiyatlarını sorun sonra tavan yapmis mi yapmamis mi ayrica sorgulayın.akkoza yinede uygun fiyatli gelecegi olan bir yer fakat inanilmaz ilgisiz bir yer yapisal sorunlar var evlerde dis cephe ve banyo akmalari gibi ve sizinle ilgilenecek muhatap yok. aidatlar yuksek ve hizmet yok.bunlar cozulurse ancak degerini bulacak.

   Sil
  2. arkadaşım fiyatlar taban yapmış yazmışsın, dairen varsa talibim, internet fiyatının altında hemen alıcıyım.

   Sil
 37. adina aldanip guvenip ev kiralamayi dusunuyordum. ama duvarlari vs akan bir ev mi :-) ustune kira alsam bile oturmam!
  ancak mulkiyet sahipleri neden aranizda birlesip hakkinizi kanuni yoldan aramiyorsunuz?
  evet adalet bir avrupa kadar hizli ve adil degil belki ama uganda falan hic degiliz! hakkinizi arayin. gerekiyorsa evlerin camina falan kocaman afisler asin,yapimci sirketi isim vermeden elestirin! busefer kendileri pesinizden kosar!

  YanıtlaSil
 38. Öncelikle herkese merhabalar,
  İsmim özlem akkoza çiğdem bloklarında 1 yıldır oturuyorum.Akbatı avm nin Hugo Boss mağazasının yan girişi yeşil kule girişi oluyor.oranın 3.katı 324 nolu dairede Nova gayayrimenkul ekibinden Arif beyden dairemi 1 yıl önce aldım.daire almak isteyen arkadaşlara özellikle tavsiye ederim.çok ilgili ve dürüst bir arkadaş.... bir çok emlak ofisini gezdim en çok güven veren Arif beydi.evi almaklada bitmedi.sonrasında da çok ilgililer herhangi birşey varmı diye sürekli irtibattalar.. burdaki yorumları okuyunca üzüldüm.yazma gereği duydum çünkü en taze bilgi önemli olandır diye düşünüyorum.güvenlikten, bina bakımından, yönetimden gayet memnunum.alsine en ufak bir sorunda güvenliğe bildirmeniz yetetlidir.çalışan ekip çok başarılı....güvenle daire satın alabilirsiniz bence hızlı gelişen bir yer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin sansiniza yan dairedeki komsunuz ya surekli uyuyor yada cok sessiz..., maalesef bazi yorumlar sizi uzsede dogru olanlar yazilmistir.SES YALITIMI YOK !

   Sil
 39. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 40. Bende Çiğdem blokları, H3 'de oturuyorum. Gerçekten yönetim çok iyi çalışıyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür edrim. Sadece otoparkımız da bazen su birikimi oluyor, onun için hergün moturlu temizleyicilerle sorunu çözüyorlar ki baharda sorunu tamamen dışardan çözeceklerini ifade ettiler. Isınma başta olmak üzere, temizlik, düzen, sıcak-soğuk su ve özellikle yalıtım son derece sağlıklı olarak işlev görüyor. Evet aidat (300 tı) biraz pahalı olabilir ama sorunsuz bir apartmanda oturuyoruz. Bahçeşehirin gürültüsünden kurtulduğuma seviniyoruz.

  YanıtlaSil
 41. Yonetim yeni guvenlik sirketi ile anlasti , hani derlerya gelen gideni aratir diye , -2 kapisindan avm ye cikan otopark cikis kapisinin orda oglen saatinde guvenlik gozlerini kapatmis resmem uyuyor , uzun uzun baktim adama ama bomba patlasa duymuyacak...

  YanıtlaSil
 42. Eger ev sahibi olacak iseniz kesinlikle yan dairedeki komsunuz ike tanisim , Gunluk kiralik ise her gun farkli seslerle ailenizin huzursuz bir hayat yasamamasi icin....

  YanıtlaSil
 43. Asonsorlerin bakimi yapiliyormu bilinmiyor , kimi zaman 1 tanesi bozuluyor ve siz yonetime bilgi gecmedikte o asansor gunlerce bozuk beklemektedir , bir keresinde esim asansorde kaldi gunlerden cumartesi aksami ve trknik servisden o gun asansor bilgisi olan kimse yoktu ve 2 saat asansorde bekledi....Her dogum sancilir ama artik bebej degil cocuk oldu akkoza , artik birileri bisey demeden eksiklikler giderilmeli , aidatlar zamaninda odenmeyince % 5 faiz hemen yansitiliyor ise hizmetide dogru duzgun yapilmali.

  YanıtlaSil
 44. Bizde eşimle akkozaya taşınmayı düşünüyorduk yazılanlardan kafamız karıştı ya çok kötü yorumlar var ya da çok övüyorlar anlamadık acaba Bahçeşehir in içine mi taşınsak karar veremedik?

  YanıtlaSil
 45. Ses yalıtımı mı yandaki komşu hapşırdığında cok yaşa diyoruz

  YanıtlaSil
 46. Ben de 2 senedir Açelya bloklarındayım. Ödediğim aidat müstakil evli sitelerin aidatlarına eş ayrıca orda her 13 villaya 1 havuz düşmesine ve 100 katı büyüklüğünde bir peyzaja sahip olmalarına rağmen güvenlik personel sayısını söylemiyorum bile ha bir de öyle bir blokta 100küsür hane de yok!!
  Evet aidat havuzuna dolan bütçeyle verilen hizmet size kendinizi ultra-aptal hissettirmekte. Aldığımız tek hizmet katlı kapalı otoparkımız olmasına rağmen alt çıkış kapısını araçla kullanmamıza olanak sağlayacak güvenlik elemanı bulunmamakla birlikte kullanmak istiyorsak OGS satın almamız gerekiyormuş. 40-80 tl hesabı değil aptallık hesabı yaptığımdan almıyorum. Ayrıca ısınmaya verdiğim rakamlar da dudak uçuklatıyor.
  Demem o ki kiralık ev bakıyorsanız kiralar ucuz ve aidat ile sizden önce oturanın aylık doğalgaz ortalamasını hesap ederek belki mantıklı bir seçim yapabilirsiniz ama satın almak söz konusuysa bir kez değil çok çok kez düşünün derim..
  Yeni etapta yapılan inşaat yüzünden bloğumuz Sıkça sallanmakta ve her odada alçı çatlakları olmakta bunu da söylemeden edemiycem.

  YanıtlaSil
 47. Geceleri gürültüden uyuyamaz olduk. Sinirlerim iyice bozulmaya başladı bu dairede. Ben koru bloklarınd oturuyorum. Otoparka her araç giriş çıkış yaptığında mazgallardaki ses evimin içinde yankılanıyor (ve her saniye araç giriş çıkışı olan bir otoparktan bahsediyoruz). Evin içindeki ses geçirgenliği de cabası. Üst ve yan komşumun gürültülerinden cidden bıltım. Özel hayat bu sitede kesinlikle sıfır her anınızı ve sohbetinizi komşularınızın da duyması çok muhtemel. En kısa sürede kurturulurum inşallah bu siteden.

  YanıtlaSil
 48. Herkese merhabalar....
  Akkoza açelya da 2 senedir oturuyorum bende evet biraz yalıtım sorunu burda vae ama enreresan olan çiğdem bloklarında da oturdum ses hiç yaşamadm komşumdan... yönetim kesinlikle ilgili güvenlik derseniz tr de füvenlik zaten göstermelik bence
  ... evimi bende arif beyden aldım söylemeden geçmeyim kesinlike başarılı çok ilgilş ve dürüst...madem bende yazaym numara 0530 910 94 36 işinize yararsa... akkozayı herşeye rağmen seviyorum ben:)

  YanıtlaSil
 49. arkadaşlar ben facebook'tan (GARANTİ KONUT MAĞDURLARI) GRUBU AÇTIM BİRLİK OLMAMIZ LAZIM FİKİR BİRLİĞİ YAPARAK BİRŞEYLER YAPABİLİRİZ BEKLİYORUM GEÇ KALMAYIN

  YanıtlaSil
 50. yaklaşık 5 ay önce koru bloklarına taşındık. yalıtım yapılmış fakat malzeme doğru kullanılmadığı için bütün kışı cam kenarlarından küf temizleyerek geçirdik. eminim bütün site ve dairelerde aynı problem var. yeni yaptığımız badana kullanılamaz halde. o nedenle bu kış baştan küf önleyiciler uygulayıp yeniden badana yapacağız. temizlik çok kötü güvenlik deseniz göstermelik. tüm bunların yanında çok iyi hizmet veriliyormuş gibi yüklü bir aidat zammı yapıldı üstelik öncesinde hiç bir bildirimde bulunmadan.

  YanıtlaSil