11 Ekim 2011 Salı

Garanti Koza'dan Sözcü'nün Haberine Yanıt


“Sözcü gazetesi manşetinde yer alan “Akkozazedeler” başlıklı haberde konunun merkezinde yer almamıza karşın, görüşümüzün alınmadan yayınlanmasından derin üzüntü duyuyoruz.

Garanti Koza olarak, 1948 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında üstlendiğimiz projelerde kazandığımız başarı, kalite ve güvenilirliğe verdiğimiz önem ile Türk inşaat sektörünün öncü şirketlerinden biri haline geldik.

Garanti Koza’nın Akiş ile birlikte yürüttüğü konut ve yerleşim projelerinden Akkoza, 40’tan fazla alternatif sunan dairelerde modern ve birinci sınıf seçimler içinde konut sahiplerine güvenli ve huzurlu bir yaşam garantisi veriyor. 

Akkoza’nın birinci fazı olan Defne konutlarında 421 daire tamamlandı; Şubat 2011’de başlanan dairelerin teslimatı Ağustos 2011’de sona erdi. Dairelere tesliminden itibaren geçici olarak elektrik ve su bağlandı. Defne konutlarında yaşayan yaklaşık 40 daire sahibinden elektrik, su ve aidat ücreti alınmıyor. Kaliteden ödün vermeden imal edilen daireleri teslim etmenin gururunu yaşıyoruz.

Garanti Koza, Akiş Adi Ortaklığı olarak altyapı konusunda sahamız içindeki tüm imalatlar tamamlandı. Özveriyle çalışmalarını sürdüren İSKİ, BEDAŞ ve İGDAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasını bekliyoruz. 1 ay içinde tamamlanması beklenen çalışmalarla Defne konutları altyapıya bağlanacak ve abonelikler başlayacaktır.

Akkoza’nın ikinci fazı olan Açelya, Begonya ve Çiğdem konutlarının inşaatı hızla devam ediyor. Yaklaşık 2 bin işçinin hali hazırda çalıştığı bin 324 dairenin Aralık 2011’de başlayacak tesliminin 2012 Nisan ayında sona ermesi planlanıyor.

Garanti Koza, Akiş Adi Ortaklığı, sözleşmelerinden doğan veya doğacak her türlü taahhüdünü yerine getiriyor ve getirmeye de devam edecektir. Kat malikleri ile nihai hesap kapamada, bakiye taksit ödemeleri, abone depozitoları, iskan harçları, KDV gibi ödemeler ile gecikme cezalarını mahsuplaşma yoluyla çözmeyi; farkların bu hesaba göre düzenlenmesini öngörmekteyiz.

Garanti Koza olarak, mutlulukla örülen yepyeni yaşamların ve yaşam hikyelerinin olmasını dilediğimiz konut ve yaşam projelerimiz için her tür detayı düşünüyor ve tasarlıyoruz. TEM otoyolundan Akkoza’ya giriş bağlantısı olan ve altyapısının tüm giderleri Akiş ile Garanti Koza tarafından karşılanan yeni kavşak 4 Ekim 2011 Salı günü açıldı, Bahçeşehir’den ulaşımı kolaylaştıracak kavşak düzenlemeleri yapıldı. Projesinden 15 Eylül 2011’deki açılışında büyük bir ilgiyle karşılanan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bölgenin en popüler alanı oldu. Halkın ve Akkoza sakinlerinin gösterdiği ilgi bizim ölçümüz ve kıvanç kaynağımızdır."


Murat Binark 
Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili

2 yorum:

  1. Begonya konutları (AKKOZA 2B) inşaatını geçen hafta gezdim. Kabası devam ediyor. Nisan 2012'de bitirmeleri imkansız. Geçen sene gönderdikleri "Bilgilendirme 2010-1" yazısında 2.etap konutları Ekim 2011'de teslim edeceklerdi.Bence hukuki yollara başvurmazsak Nisan 2012'de de konutların Kasım 2012'de teslim edileceği yönünde yeni bir açıklama duyabiliriz.

    YanıtlaSil
  2. ne bu yaa.. bu kadar da madur bırakılmaz kı.

    YanıtlaSil